0216 496 11 11
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

 

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyon cihazları epilasyon için en çok kullanılan lazerlerdir. Neredeyse bütün lazer merkezlerinde alexandrite lazer yer almaktadır . Bu lazerlerin en önemli özellikleri uygulama prosedürlerinin kolay olmasıdır. Hızlı lazerler olduklarından gündelik yapılabilen işlem sayı fazladır. İşlem süresi kısadır.

Diode Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulamasında başarı elde etmek , sonuca güvenli ve hızlı erişmek asıl hedeftir. Bu sebeple değişik lazer cihazları üretilmiştir. Bu lazerlerden biride diode lazerlerdir. Diode lazerler 810 nm dalga boyunda lazarlerdir. Diode lazerin dalga boyu uzundur.Bu özellik hem açık aynı zamanda koyu cilt tiplerinde ve derinde yerleşimli kıllarda da başarılı kullanım olanağı olanağı sağlar .

Nd Yag Lazer Epilasyon

Nd YAG lazer melanin hücresinin en yoğun yer aldığı epidermo-dermal birleşme hattını aştıktan sonra etkisini alt bölgelerde gösterir. Çıkış gücü yüksek bir Nd YAG lazerle bu seviyenin altındaki kıl köküne yeterince yüksek güçle ulaşıldığında hem kabul görmeyen tüy yok edilecek aynı zamanda deriye verilen zarar minimuma inecektir. Nd YAG lazerlerin melanin emilimindeki düşüklük, diğer lazerlere göre daha yüksek enerji aktarımı ile rahatça kompanse edilebilir. Bu sebeple Nd YAG lazer seçerken yüksek çıkış gücü olan cihazları tercih etmek gerekir.