0216 496 11 11
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Lazer Epilasyon Nedir

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Tüm yeryüzünde kabul görmeyen tüylerin giderilmesi amaçlı harcanan gayret sürekli olarak artmaktadır. Milyonlarca kişi depilatör, epilasyon aleti , ağda ya da traş aleti gibi yöntemler kullanmaktadır. Uzmanlara göre bu problemin en yaygın sebepleri içinde kalıtsal nedenler, ergenlik, hamilelik , menapoz ve yanlış tüy giderme yöntemleri sayılabilir .

Bu durum bireylerin psikolojilerini negatif istikamette etkilemektedir. Vücutta kabul görmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve güvenilir yöntemi lazer epilasyondur. Sultanbeyli Lazer Epilasyon cihazları en son çıkan teknoloji ile hizmet vermektedir.

Lazer epilasyon güvenli midir?

Lazer Epilasyon bütün yeryüzünde kullanılan son derece güvenli bir yoldur . Doktor aracılığıyla güvenli ve etkili dozlarla ve kontrolleri düzenli olarak yapılan , güvenilir bir cihaz ile yapıldığından güvenli bir yoldur .

Sonuçlar Kalıcımı ?

Genel bağlamda , lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin, lazer ışığı kullanılarak yok edilmesine dayanmaktadır. Ancak , kalıcı ve sağlıklı çözümler elde edilmesi amaçlı dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Lazer epilasyon uygulamasında kullanılacak cihaz ten yapınıza uygun olmalıdır. Sultanbeyli Lazer Epilasyon da lazer yaptırmadan öncesinde hastanın ten rengine ve kıl yapısına bakılıp ona yönelik cihaz belirlenmektedir. Zira her lazer cihaz, her tende uygun sonuç vermemektedir. Bu yüzden ten özelliklerinizin saptanması ve buna uygun epilasyon cihazı kullanılması gerekiyor .

Lazer Epilasyon Sonrası

Sultanbeyli Lazer Epilasyon merkezinin önerisi lazer uygulamasından 3-5 gün sonraya kadar aşırı güneşe maruz kalınmamalı ve solaryum’a girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa  ( bilhassa surat gölgesi amaçlı ) yüksek koruma (SPF 30) faktörlü kremler kullanılmalıdır.

Lazer epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalardan kaçınmanızı öneririz.Lazer Epilasyon uygulanan alanda bireyin cilt hassasiyetine yönelik değişim gösteren sürede; 1 saat ila birkaç gün içinde sürebilen kızarıklık oluşması normaldir. Aslında oluşacak bu hafif kabarıklık ve kızarıklıklar, kıl köklerininin oldukça başarılı bir biçimde harab edildiğinin göstergesidir.

Whatsapp: 0532 175 30 35