0216 496 11 11
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Lazer Epilasyon

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi faydalanılarak kalıcı olarak yok edilmesidir. Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı , en hızlı ve en etkili yoludur .

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Sultanbeyli Lazer Epilasyon da, lazer epilasyon süreci , epilasyon yapılacak olan bölgenin temizlenmesi, bölgedeki uzun olan kılların kısaltılarak epilasyona uyumlu hâle getirilmesi ve lazer cihazıyla taranması halinde üç aşamadan oluşmaktadır. Lazer epilasyona başlamadan önce , epilasyon yapılacak bölgeye özel bir jel sürülür. ileri ki zamanlarda ten ve kıl rengine yönelik sizlere en uyumlu lazer epilasyon cihazıyla epilasyon yapılacak bölge taranır.

Sultanbeyli Lazer de bu işlem kıl yoğunluğuna yönelik birkaç dakika ya da birkaç saat sürebilir. Bir seans yaklaşık olarak 15 dakika ile 45 dakika aralarında sürmekte ve seans aralıkları 4-8 hafta aralarında değişmektedir. Tedavinin bitmesi için gereken seans sayısı 3 ile 6 seanstır. Lazer epilasyon rehabilitasyonu hem kısa sürmekte aynı zamanda kısa zamanda sonuç alınmaktadır.

Hangi Lazer Epilasyon Yöntemi Kullanılmaktadır?

Lazer sistemlerinin yanında IPL (yoğunlaştırılmış ışık demeti) de epilasyon için kullanılmaktadır. Sultanbeyli Lazer Epilasyon da lazer yaptıranlar 4-8 seans aralığında tüylerin %90 kadar azalma meydana geldiği görmüşlerdir.

Lazer Epilasyonu Yaz Aylarında Düşünenler Nelere Dikkat Etmelidir?

Lazer epilasyon uygulamasından sonra en az 2 hafta süreyle solaryuma girilmemeli ve güneşe maruz kalınmamalıdır. Zoraki güneşe maruz kalma hali olursa; lazer epilasyon uygulama ardından kesinlikle en az 30 koruma faktörlü güneş kremi faydalanarak yaz aylarında da sağlam bir şekilde lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

Lazer Epilasyonda Seans Aralıkları Nedir?

Sultanbeyli Lazer de seans aralıkları ayda birdir. İlk iki uygulama arasında 15 gün içerisinde bir ifade edilecek kontrol seanslarında yeni çıkan tüylerin denetimi yapılarak yeni lazer atışları gerçekleştirilir. Bu dönem tüylerin duyarlı meydana geldiği dönem olup seanslara riayet etmek optimal sonuca kavuşmak anlamında önemlidir .

Whatsapp: 0532 175 30 35