0216 496 11 11
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Estetik Cerrahi

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

 

Estetik Cerrahi,  ölçüleri bozuk olan doku ve organların şeklinin hastanın beğenisi ve ideal anatomik ölçüler doğrultusunda değiştirilmesidir. Son Zamanlarda estetik ameliyatlarda bireyler aracılığıyla en sık talep ise; doğal bir görünüme kavuşarak yapaylıktan uzak olmak istemeleridir.

Doğal sonuçlara kavuşmak için yüz hatlarının ideal oranlarının bilinmesi gerekiyor . Uyumsuz olan yüz hatları hangi yüz estetiğiyle uyumlu bir oran ve görünüme yaklaşır, yüz estetiği ameliyatın planlanabilmesi ve cerrahi olarak ta uygulanabilmesi gerekiyor .

Yüz estetiği operasyonları içinde burun estetiği ameliyatı önemli yer tutmaktadır. İlk yapılan burun estetiği ameliyatı istenilen şekilde olmaz ise daha sonra ifade edilecek olan ameliyatlar zorlaşır. Yüz estetiği içinde yapılan diğer ameliyatlar; kaş estetiği, dudak estetiği, yüz germe, kulak estetiği, çene ve elmacık kemiği protezleri olarak sınırlanabilmektedir.

En çok talepte yer alan ameliyatlar aralarında kulak estetiği ameliyatlarına da oldukça yüksek talepler alınmaktadır. Yüz estetiği ameliyatıyla alın bölgesinde oluşan kırışıklıkların giderilerek yüz bölgesini gençleştirmek için alın germe ameliyatları yapılır.

Yüz germe ameliyatıyla yüzde yaşlanma sonucu olarak sarkan ve bollaşan yüz derisinin fazlalıklarının alınarak yüzün daha gergin hale getirilerek daha genç bir ifade kazandırılması sağlanır ve bu ameliyat yardımıyla yüzde yer alan kırışıklıklar da giderilir. Bu estetik ameliyatlarla beraber göz kapağı estetiği aynı ameliyatta ya da daha sonra yapılabilir.

Plastik Cerrahi, travma, yanık, veya doğumsal bazı doku eksiklikleri veya şekil bozukluklarının düzeltilmesi ile uğraşır. Bunun için ya konvansiyonel metotlar kullanılır, ya da mikro cerrahi gibi daha sofistike yollar uygulanabilir. Plastik Cerrahi yalnızca fiziksel görünüşü düzeltmeyi değil, bununla beraber fonksiyonları da eski haline getirmeye çalışır.