0216 496 11 11
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Yağ Aldırma

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Liposuction Nedir?

Liposuction, vücudun belli bölgelerindeki yağ birikimlerinin özel bir vakumla ya da özel enjektörlerle emilerek, vücuttan yağların uzaklaştırıldığı bir ameliyattır. Bu ameliyatla hacmi artmış , diyet ve egzersize dirençli yağ dokusu vücuttan uzaklaştırılırken, şuanki yağ hücresinin sayısı da azaltılmış olabilir .

Liposuctionda Ameliyatı Öncesi

Ameliyat öncesi özel çizimler yapılır. İşlem lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilir. Yağ alınacak bölgelere özel bir serum verilir. Bu tekniğe “tümescent tekniği ” denir ve dünyada en sık uygulanılan liposuction yoludur .

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Liposuction sık sık superwet ve tümessan teknikle yapılmaktadır. Bu yöntemlerle vücut içerisine sıvı ve ilaçlar verilerek kanfakat, ağrı gibi durumların olmaması sağlanır. Liposuction işlemi büyük enjektörlerle ya da vakum cihazı faydalanılarak yapılabilir. Her iki vaziyette da vücut bölgesine yönelik değişmek üzere 2, 3 ve 4 mm çaplı kanüller kullanılır.

Yağ emilecek bölgeler içerisine lokal anestezi ve kanamayı azaltan ilaçların (adrenalin) yer aldığı serumlar enjekte edilmekte ve bu bölgelerden yağlar daha kolay ve kansız biçimde çekilebilmektedir. Küçük çaplı kanüller kullanılması ameliyat sonrası oluşabilecek düzensizliklerin olasılığını en aza indirmektedir.

Liposuction Ameliyatı Sonrası

liposuction ameliyat ardından 4 hafta korse kullanılması gerekiyor . Ve gün içerisinde 2-3 litre su içilerek ödem atılır. Yağ aldırma ameliyatı sonrası şişlik ve morlukların kaybolması 1-2 hafta içerisinde gerçekleşir. Ve vücudun gerçek şeklini alması 2 ayı bulacaktır.

Bir Seferde Kaç Litre Yağ Alınabilir? Liposuction Tekrar Yapılabilir Mi?

Hastanın dengesini ve vücut fonksiyonlarını bozmadan en fazla 4-5 litre yağ alınabilir. Ancak sıvı ve kan vererek daha fazla alanlar da vardır. Burada cerrahın tercihi söz konusudur. Hastada alanlar genişse 3-6 ay aralarla tekrar ameliyat yapılabilir.