0216 496 11 11
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Lazer Lipoliz

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lazer Lipoliz (Lazerli liposuction) nedir?

Lazer lipoliz yöntemi , vücudun belli bölgesini şekillendirilmesi sağlamak amacıyla yağların giderilmesi amacıyla geliştirilmiş, diğer yağ alma tekniklerine göre avantajları sebebiyle popüler olmuş ve cerrahi olmayan yöntem ile gevşeyen deriyi toparlama ve sıkılaştırma özelliğini sağlar .

İyileşme süreci diğer liposuctiona göre daha kısadır. Kişi yapılmış olan uygulamadan daha sonra , sosyal hayatından ayrı kalmaz, kalsa da  2-3 günlük bir ara vermesi gerekebilir. Lazer lipoliz uygulama çoğunlukla bir seanstır ama yağ miktarına yoğunluğuna göre artabilir.

Lazer lipoliz ile yok edilen yağlar yeniden oluşur mu?

Lazer lipoliz, yağ aldırma uygulaması ile yağ hücreleri parçalanarak ortadan kaldırıldığı amacıyla tekrar oluşmamaktadır. Ancak yağlı bölgedeki tüm yağlar yok edilmez. Eğer bireyin , işlemden daha sonra beslenme alışkanlığına dikkat etmez ise ve kalorisi yüksek besinler tüketirse kalan yağ hücrelerini çoğalır ve o bölgedeki yağlanma tekrar oluşabilir.

Lazer Lipoliz Sonuçları

Görüldüğü üzere maksimum etki amaçlı altı ay kadar sürebilir ancak sonuçlar , birkaç hafta içerisinde yavaş yavaş görülmektedir. Vücudunuzun hiçbiri kalmayıncaya kadar prosedürü kalan rastgele bir serbest yağ işleme ve doğal kaldırmak amaçlı devam etmektedir olmasıdır. Ancak , şu günden bu yana çoğu insan parmakları arasına sıkışmış zaman zaten az yağ sahip olarak iyileştirme alan (lar) hissedebilirsiniz.

Bu ateş edildiğinde lazer ısı saldığı amaçlı ek olarak , bu iyileştirme edilen bölgedeki deri kademeli daralma ile sonuçlanan yağ kayboldu sonra , başka bir deyişle gevşek deri ile bırakılmış değil.

Genel lazer lipoliz yalnızca yağ 500mls kadar çıkarılması amaçlı önerilir – başka bir deyişle 1 litre veya daha fazla bir prosedür içerisinde kaldırılır olabilmektedir buna bağlı olarak daha geniş alanlara liposuction kadar etkili değil eğilimindedir. Ancak , farklı alanlarda yağ çıkarmak veya vücudun önceden iyileştirme bölümlerinde sonuçları artırmak amaçlı lazer lipoliz (her 6 ay kadar ) kullanarak birden prosedürleri geçmesi olasıdır .