0216 496 11 11
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Kavitasyon

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Kavitasyon Nedir?

Cildin dış yüzeyine tatbik edilen ultrasonun dağılması , yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir . Kavitasyon bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları sayesinde savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir .

Kavitasyon Nasıl Etki Eder?

Cilde tatbik edilen ultrason yayılır ve yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olarak; köpüklenme, genişleme, patlama yaratarak kavitasyon etkisini oluşturur. Bu etki yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depolanmış yağların yapısını bozar.

Dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanır, adalelerde yakılarak ya da üriner sistem ve karaciğer yöntemiyle vücuttan dışarı atılırlar. Kavitasyon yerleşmiş bölgesel yağları eritir, selülitli bölgelerin görünümünü azaltır, cildi sıkılaştırır.

Kaç Seans Uygulama Gerekir?

Kişinin rahatsız meydana geldiği bölgenin büyüklüğü, yoğunluğuna yönelik değişebilmekle beraber 10-15 gün aralıklarla 4-8 seans uygulama yapılabilir. Beraber yapılması gerekli olan yardımcı uygulamalara yönelik bu süreler kısalabilir.

Kavitasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Kavitasyon uygulama bölgeleri karın, bel çevresi , basen, kollar, gıdı, bacaklara uygulanmaktadır.

Kavitasyonun Avantajları Nelerdir?

-Tek seansta 2-10 cm incelme mümkün olabilir .

-Liposuction düşünmeyen hastada ameliyatsız yağ yıkımı sağlanır

-İşlem 1 saat sürer direkt işinize dönebilirsiniz

-İz ya da dalgalanma sorunu olmaz.

Whatsapp: 0532 175 30 35