0216 496 11 11
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Bölgesel Zayıflama

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Bölgesel zayıflama yöntemleri son zamanlarda bay ve kadınların eşsiz görüntülerine kavuşması için , güzellik salonlarını aşındırdıkları bir zayıflama tekniğidir. Artık kadın erkek ayrımı yapılmaksızın bütün insanlar dış görünüşlerine önem gösteriyorlar. Zayıf ve formda görünmek birçok kişi için vazgeçilmezdir.

İnsanlar ince görünmek için çeşitli türlü yöntemlere başvurmaya başladılar. Kilo vermek isteyen kişiler egzersiz, diyet , bitkisel yollar benzeri farklı yöntemler deniyorlar ancak bir takım bölgelerini talep ettikleri ölçüye ya da görünüme kavuşturamamaktalar. Bu seviyede devreye bölgesel incelme girmektedir.

Bölgesel incelme yöntemleri ile yağ hücresinin kırılarak ve küçültülerek yağın katı halden sıvı hale geçirilmesi amaçlanmaktadır. İhtiyaç olan bölgede yapılan bölgesel zayıflama uygulaması neticesinde sıvılaşan yağlar vücut dolaşım sistemine katılır ve vücut aracılığıyla yakılabilir hale gelir . Başarılı bir uygulama sonucu olarak işlem yapılan bölgenin inceldiği ve vücut çevresinin azaldığı gözlenir. Sıvılaşarak dolaşım sistemine katılmış yağlar diyet ve egzersiz yöntemleri ile kolay bir şekilde enerjiye dönüştürülebilir.

Bölgesel zayıflama vücudun göbek, bel, basen gibi belli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması için kullanılan yöntemlerdir. Kişilerin genetik yapısına, beslenme alışkanlıklarına ve hareket etme rejimlerine bağlı olarak yağlanma bütün vücuda eşit oranda dağılmaz ve belli bölgelerde birikir. Yağ hücrelerini çevreleyen dirençli zar ve hücreler arası güçlü bağlardan ötürü bu tip yağ birikmiş bölgeler diyet ve sporla fakat belli bir noktaya kadar inceltilebilir.

Bölgesel zayıflama yöntemleri için üretilen pekçok ürün ve uygulama sistem mevcut . Fakat içlerine en çok tercih edilen 3 yöntem var. Bunlar:

1.Liposuction bölgesel zayıflama yöntemi:

Vücudunuzun belli bölgelerinde biriken yağları ameliyat ile vakum yaparak alınmasını sağlayan cerrahi bir yöntemdir.

  1. Lipoliz bölgesel zayıflama yöntemi:

Bölgesel yağlarınızın olduğu bölgeye enjeksiyonlar ile bir takım kimyasal maddeler veriliyordu ve bu maddeler bölgesel olarak zayıflanmak istenen alandaki yağları eritiyordu. Ancak sağlık bakanlığı lipoliz uygulamasında kullanılan kimyasal maddelerin sağlığı zararlı olabileceği endişesi ile bu bölgesel zayıflama sistemini yasakladı.

  1. Ultrasonik kavitasyon bölgesel zayıflama yöntemi:

Ameliyatsız ve ilaçsız olarak uygulanan yöntem bölgesel zayıflama adına yapılan en yan etkisiz zayıflama yöntemidir.

Whatsapp: 0532 175 30 35