0216 496 11 11
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Akupunktur ile Sigarayı Bırakma

Sigara dumanında sağlık acısından zarar veren 4000’den pek kimyasal madde yer almaktadır. Maddelerin çoğu kanserojendir. Bununla Birlikte tütün ve sigara sarıldığı kâğıdın yanmasından ötürü açığa çıkan maddeler ve katran da kanserojen maddeler içerisindedir.

Sigara akciğer kanseri en başta olmak üzere, ağız, dil, dudak, gırtlak, yiyecek borusu, mide, pankreas, mesane, böbrek ve bayanlarda rahim ağzı kanserine ne sebeple oldu.

Sigarayı bırakanlarda ilk hafta beyin Serotonin salgılama isini gerçekleştiremediğinden vücut oldukça zor anlar yasar. Beyin ancak 72 saat sonra eski görevini yapmaya baslar.

Bu 72 saatlik süre içinde, hastanın yoksunluk belirtileri önlenirse, sigarayı bırakması çok kolaylaşır. Akupunktur ile tedavi, kişinin sigara içmemekten dolayı oluşabilecek şikâyetleri ortadan kaldırır. Böylece sigara içmemeye karar vermiş olan kişi, bunu hiç zorlanmadan başarır; çünkü akupunktur tedavisi beyni yeniden sigaraya gerek duymadan Serotonin ve Endorfin salgılaması için uyarır ve bundan sonra da beyin eski otonomisini kazanır.

Akupunktur ile kaç seansta sigara bırakılabilir?

Sigara bırakmak amaçlı 2-3 zaman aralıklarla 3 seans yeteri kadar olmaktadır. İyileştirme boyunca tek bir sigara bile içilmemesi ve nikotin preparatları (bant, sakız benzeri ) kullanılmaması gerekir. Tersi takdirde başladığımız noktaya geriye döneriz. Bağımlılık derecesi bir sürü yüksek olanlar bu uygulamadan çekinirler ve azaltarak bırakmak talep ettiklerini söylerler, ancak bu iyileştirme sayesinde bağımlılıktan arınmak bir sürü zorlayıcı olmayacaktır ve azaltarak bırakmak birçok olası değildir.